Petitchef PL

Produkty silikonowe Firmy Galicja
Jakiś czas temu otrzymałam do testowania od Firmy Galicja zestaw silikonowych artykułów wyposażenia kuchni.

Była to: 
silikonowa forma do pieczenia muffinek (klik)
silikonowa forma keksówka (klik) oraz
cedzak silikonowy składany (klik)


Dzisiaj chciałabym Wam powiedzieć kilka słów na temat ich użytkowania.
Formy wykonane są z mięciuteńkiego silikonu najwyższej jakości. Sprawia on, że foremki nie wymagają wcześniejszego natłuszczenia, ani wysypywania bułką tartą przed pieczeniem. Nie pochłaniają zapachów, nadają się do użytkowania w każdym typie piekarnika. Zakres temperatur w jakich da się na nich pracować to od -60 stopni C do +260 stopni C

Ciasto wlewałam  bezpośrednio do foremki i  wkładałam do piekarnika.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie forma na muffinki. Mimo, że niczym jej nie natłuszczałam ani nie wykładałam papilotkami muffinki po upieczeniu dosłownie same z niej wyskoczyły.
 

Podobnie było z keksówką. Nie miałam najmniejszych problemów z wyjęciem ciasta (jedyny mały minus za lekkie rozszerzenie się formy po nalaniu ciasta - silikon jest jednak bardzo mięciutki).
Jednak absolutnym hitem i numerem 1 jest dla mnie cedzak silikonowy składany. Nie sądziłam, że tak mała rzecz może tak cieszyć. Sitko doskonale radzi sobie z odcedzaniem zarówno gorących potraw jak i np owoców przepłukiwanych "na zimno". Doskonale się myje zarówno ręcznie jak i w zmywarkach. Nie odkształca się i nie zmienia barwy. Cedzak jest genialny. Zajmuje bardzo mało miejsca. Składa się "na płasko". Idealnie sprawdzi się na wyjazdach oraz w małych kuchniach w których walczymy o każdy cm. kwadratowy. Bardzo praktyczny gadżet, którego zakup szczerze polecam :)


 

 


 


Po fantastyczny cedzak silikonowy oraz formy do pieczenia oraz wiele innych produktów do kuchni zapraszam na stronę 


http://sklepgalicja.pl/index.php 
Oceń ten przepis:
Pokań inny kod = Menu dnia

Otrzymuj codzienne menu: